Projekt

Domek powstał w ramach projketu: "Domek nad Bystrą – utworzenie bazy noclegowej w Chwalisławiu"

Poddziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność. PROGRAM ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH NA LATA 2014-2020

Realizacja projektu wiąże się z osiągnięciem następujących celów :

- Świadczenie usług turystycznych na terenie Gór Złotych.
- Wzrost miejsc noclegowych dla turystów odwiedzających Gminę Złoty Stok   ( domek posiadał będzie 5 miejsc noclegowych )

- Rozwój przedsiębiorczości na terenie LGD Qwsi  
- Wzrost liczby przedsiębiorstw świadczących usługi turystyczne ( 1 firma )

Wnioskodawca od lat interesuje się branżą turystyczną w kraju i za granicą i swoje doświadczenia i spostrzeżenia pragnie wykorzystać do prowadzenia działalności gospodarczej w tej branży.

Gmina Złoty Stok położona w Górach Sowich jest coraz częściej odwiedzanym rejonem Dolnego Śląska. Ma to związek z rozwijającymi się i powstającymi nowymi atrakcjami turystycznymi:

- Kopalnia Złota W Złotym Stoku,
- Park Przygód Skalisko w Złotym Stoku ,
-  Miejska Trasa Turystyczna,
- Szlaki i Ścieżki przyrodnicze i historyczne na terenie Gminy,
-  Ranczo Nasza Szkapa
-  Ranczo Rossa Montana w Chwalisławiu  
 
Wraz z rozwojowi bazy turystycznej nie rozwija się infrastruktura noclegowa regionu. W okolicy jest tylko kilka miejsc oferujących turystom miejsca noclegowe :

Hotel Gold Stok w Złotym Stoku
Pokoje Vitusa w Złotym Stoku

Jest to ilość niewystarczająca do zapotrzebowania turystów.   

W ostatnich latach obserwuje się wzrost zainteresowania odwiedzających, miejscami noclegowymi położonymi w spokojnych , malowniczych okolicach. Do takich miejsc należy wieś Chwalisław, położona 2 km w bok od trasy Kłodzko – Złoty Stok – Nysa.

Położenie to  jest szansą przyciągnięcia turystów nie tylko odwiedzających Gminę Złoty Stok, ale i turystów przybywających do Kłodzka lub Lądka Zdrój.  

Chwalisław może stać się doskonałym miejscem wypadowym, skąd łatwo jest dojechać do okolicznych miejscowości i atrakcji turystycznych, a wieczorem odpocząć w ciszy i spokoju po całym dniu wrażeń. Nasz domek może być wspaniałą alternatywą dla ofert noclegów w Kłodzku (https://meteor-turystyka.pl/noclegi,klodzko,0.html), ponieważ znajdujemy się w odległości zaledwie 16 min jazdy samochodem, a nasza okolica gwarantuje spokój, ciszę i niezakłócony relaks.

Działka,  na której ma być realizowana operacja doskonale nadaje się do wypoczynku dla turystów odwiedzający ten rejon Sudetów, rozpościerają się tu wspaniałe widoki na okoliczne góry i malowniczą, spokojną miejscowość.  

Branża turystyczna należy do rozwojowych dziedzin gospodarki, a inwestycje w tych okolicach mogą przynieść ich szybki zwrot i rozwój podjętej działalności.