Projekt

Domek powstał w ramach projketu: "Domek nad Bystrą – utworzenie bazy noclegowej w Chwalisławiu"

Poddziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność. PROGRAM ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH NA LATA 2014-2020

Realizacja projektu wiąże się z osiągnięciem następujących celów :

- Świadczenie usług turystycznych na terenie Gór Złotych.
- Wzrost miejsc noclegowych dla turystów odwiedzających Gminę Złoty Stok   ( domek posiadał będzie 5 miejsc noclegowych )

- Rozwój przedsiębiorczości na terenie LGD Qwsi  
- Wzrost liczby przedsiębiorstw świadczących usługi turystyczne ( 1 firma )

Wnioskodawca od lat interesuje się branżą turystyczną w kraju i za granicą i swoje doświadczenia i spostrzeżenia pragnie wykorzystać do prowadzenia działalności gospodarczej w tej branży.

Gmina Złoty Stok położona w Górach Sowich jest coraz częściej odwiedzanym rejonem Dolnego Śląska. Ma to związek z rozwijającymi się i powstającymi nowymi atrakcjami turystycznymi:

- Kopalnia Złota W Złotym Stoku,
- Park Przygód Skalisko w Złotym Stoku ,
-  Miejska Trasa Turystyczna,
- Szlaki i Ścieżki przyrodnicze i historyczne na terenie Gminy,
-  Ranczo Nasza Szkapa
-  Ranczo Rossa Montana w Chwalisławiu  
 
Wraz z rozwojowi bazy turystycznej nie rozwija się infrastruktura noclegowa regionu. W okolicy jest tylko kilka miejsc oferujących turystom miejsca noclegowe :

Hotel Gold Stok w Złotym Stoku
Pokoje Vitusa w Złotym Stoku

Jest to ilość niewystarczająca do zapotrzebowania turystów.   

W ostatnich latach obserwuje się wzrost zainteresowania odwiedzających, miejscami noclegowymi położonymi w spokojnych , malowniczych okolicach. Do takich miejsc należy wieś Chwalisław, położona 2 km w bok od trasy Kłodzko – Złoty Stok – Nysa.

Położenie to  jest szansą przyciągnięcia turystów nie tylko odwiedzających Gminę Złoty Stok, ale i turystów przybywających do Kłodzka lub Lądka Zdrój.  

Chwalisław może stać się doskonałym miejscem wypadowym, skąd łatwo jest dojechać do okolicznych miejscowości i atrakcji turystycznych, a wieczorem odpocząć w ciszy i spokoju po całym dniu wrażeń.

Działka,  na której ma być realizowana operacja doskonale nadaje się do wypoczynku dla turystów odwiedzający ten rejon Sudetów, rozpościerają się tu wspaniałe widoki na okoliczne góry i malowniczą, spokojną miejscowość.  

Branża turystyczna należy do rozwojowych dziedzin gospodarki, a inwestycje w tych okolicach mogą przynieść ich szybki zwrot i rozwój podjętej działalności.